Relacje z warsztatów Łucznika

Warsztaty projektowania bawełny z Łucznikem były prawdopodobnie najbardziej owocne ze wszystkich dotychczasowych warsztatów. W zaledwie trzy dni każdy z uczestników wykonał po kilka (od 3 do 5) niepowtarzalnych projektów.

Chociaż warsztaty były bardzo praktyczne, nie zabrakło również ciekawych wykładów oraz prelekcji gości specjalnych: Agnieszka Maciejak, Kamilli z Green Establishment, Bartka Michalca z Zuo Corp. i samej Izy Keyes - głównej projektantki Bynamesakke. Projektanci nie tylko udzielali praktycznych wskazówek jak pójść na skróty i jakich błędów unikać, ale również czuwali nad powstającymi projektami, a projekty powstały od konceptu po realizację. O specyfice dzianin, braniu miar, proporcjach, konstrukcji, rynku mody i trendach opowiadali nasi projektanci.

Po kilku dniach nieprzerwanej i pełnej pasji pracy wszystkie projekty (aż 30!) zostały ocenione, a jeden z nich zostanie wdrożony w kolekcję marki Bynamesakke jeszcze w tym roku! :) Zwycięski projekt stworzyłą Zosia Pieńkowska, jedna z naszych najmłodszych kursantek. Zdobywczynią drugiej nagrody została Magdalena Wójcik, która otrzymała na start pracy projektanta mody nową maszynę do szycia marki Łucznik. Wyróżniona została także Dagmara Dzida, która otrzymała bezpłatną wejściówkę na kolejne warsztaty.