Szycie znów jest w modzie

Moda na „self made" ogarnęła Polki, które w pogoni za indywidualnym stylem coraz częściej sięgają po maszynę do szycia, rozmaite materiały oraz tkaniny. Same kreują swoje stroje chcąc wyróżnić się oryginalną kreacją. Dużą popularnością cieszą się również kursy oraz blogi internetowe poświęcone szyciu, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy nie tylko dla początkujących.

Moda na szycie wraca :
- opinie środowiska modowego:

"Polki coraz bardziej interesują się modą - kupują magazyny, jeżdżą na zakupy za granice, szukają nowinek w internecie. Wraz ze świadomością trendów rośnie potrzeba posiadania ubrań nie tylko modnych, ale i unikatowych oraz świetnej jakości, których nie znajdziemy w sieciówkach. Wraca moda na szycie i przeróbki w domu - na pomoc ruszają blogi i fora modowe, gdzie codziennie pojawia się mnóstwo instrukcji jak zrobić coś samemu lub przerobić ubranie z second-handu." INA LEKIEWICZ Glamour (stylistka)

"Rzeczywiście od pewnego czasu maszyny do szycia wydają się przeżywać renesans. Widoczne jest to przede wszystkim na blogach modowych. Dziewczyny własnoręcznie przerabiają ubrania vintage lub takie, które leżały gdzieś zapomniane w szafie: dają im nowe życie, skracają, zwężają, doszywają falbanki i lamówki. Ba, niektóre z nich tworzą własne, niepowtarzalne projekty i szyją od podstaw." RYFKA - znana blogerka http://szafasztywniary.blogspot.com

- materiały wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=Guxsl5zst-w
http://dziendobrytvn.plejada.pl/28,41305,wideo,,222657,moda_na_szycie_powraca,aktualnosci_detal.html