Warsztaty szycia Glamour

Kolejna odsłona Warsztaytów Projektowania i Szycia z Łucznikiem

W dniach 8-12 listopada odbyła się kolejna edycja Warsztatów Projektowania i Szycia. Choć jesiennie i kameralnie, to warsztaty odbyły się bardzo intensywnie i treściwie. Tematem tym razem była bluzka i wariacje na jej temat. Po zajęciach rysunku, brania miar, konstrukcji i między wykładami nasze ambitne studentki wykonały niepowtarzalne bluzki w różnych odsłonach.

Główną atrakcją jednak był wykład gościa specjalnego z Londynu, Stefana Siegela, dyrektora platformy internetowej wspierającej projektantów mody, NOT JUST A LABEL. Po wykładzie NJAL nasze jury w skład którego wchodzili projektanci: Andre Renard, Stefan Siegel, Marldoror, oraz dyrektor Fashion Project Ewa Krajewska, przyznało dwie nagrody, maszyny Weronika marki Łucznik, w dwóch kategoriach: najlepszy projekt - Justyna Półtorak, oraz najlepsze szycie - Margareta Jarząbek.

Po rozdaniu dyplomów odbyła się otwarta dyskusja ze Stefanem Siegelem, a na koniec uczciliśmy zakończenie kolejnej edycji warsztatów Fashion Project i Centrum Cybernetyki lampką wina. Warto w tym wszystkim zaznaczyć, że uczestniczki warsztatów po raz pierwszy zaprojektowały i uszyły swoje projekty samodzielnie, od początku do końca, na maszynach Łucznik. Bluzki wyglądają pięknie i są gotowe do noszenia, a przyszłe projektantki zapewniły, że to dopiero początek ich zawodowej drogi :) Czekamy na więcej! Już wkrótce Warsztaty Kroju i Modelowania dla tych którzy chcą zgłębiać tajniki szycia.