legendarna polska marka

lider na rynku maszyn do szycia

poznaj naszą historię

1925

Początki działalności radomskich Zakładów Metalowych ŁUCZNIK S.A. sięgają 1925 roku. Do roku 1948 produkuje się w nich broń, rowery, szlifierki, frezarko-gwinciarki, zamki do drzwi, maszyny do pisania oraz szeroki asortyment narzędzi.

1948

W roku 1948 zakład zaczyna produkować maszyny stębnowe dla potrzeb przemysłu odzieżowego.

1954

Linię produkcyjną opuszczają pierwsze domowe modele maszyn do szycia. Pojawienie się nowych rodzajów materiałów syntetycznych pociągnęło za sobą wprowadzenie produktów, które znacznie poszerzyły zakres możliwości szycia w warunkach domowych. Nowoczesne rozwiązania wprowadzone w pierwszych modelach ŁUCZNIKA zrewolucjonizowały proces szycia, dając kobietom swobodę wyboru i wygodę użytkowania.

1958

Dostawy silników wykorzystywanych do budowy maszyn do szycia w Zakładach ŁUCZNIK rozpoczyna Przedsiębiorstwo ASPA z Wrocławia.

Lata '70

To okres inwestycji techniczno-produkcyjnych. W tym czasie powstaje nowoczesny zakład produkcji maszyn do szycia oraz rozpoczyna się współpraca produkcyjna ze światową marką SINGER. Początkowo produkcja prowadzona wyłącznie w Radomiu, zostaje wzbogacona o nowe modele wytwarzane na Dalekim Wschodzie na zlecenie radomskiej firmy.

1999

W wyniku restrukturyzacji z zakładu macierzystego wydzielony zostaje Zakład Maszyn do Szycia ŁUCZNIK Sp. z o.o.

2004

Wieloletni dostawca silników napędzających maszyny do szycia ŁUCZNIKA - Grupa Kapitałowa ASPA - uzyskuje licencję na używanie znaku towarowego „ŁUCZNIK", a dwa lata później kupuje prawa do tej marki.

Dziś

Grupa Kapitałowa ASPA kontunuuje długoletnie tradycje produkcji polskich maszyn do szycia ŁUCZNIK, wspierani wiedzą pracowników „starego" ŁUCZNIKA. Stawiamy na zachowanie najwyższej jakości produktów. Produkty marki ŁUCZNIK dostępne są nie tylko w największych krajowych sieciach elektro i hipermarketach czy sklepach specjalistycznych, ale także w sprzedaży internetowej.